Blog

Jak zorganizować imprezę firmową?

Organizacja imprezy firmowej może być wyzwaniem. Warto zastanowić się, co może spodobać się współpracownikom. Paintball i inne zorganizowane wycieczki do atrakcji mogą być świetną zabawą, ale nie wszyscy są zainteresowani. Czasami najprostsze rzeczy są najlepsze, takie jak niezobowiązujący wieczór w pubie.

Wspólne miejsce do jedzenia

W przeszłości wspólne posiłki były bardzo cenione. Nie na darmo! Nie bez powodu! Od dawna wiadomo, że nic tak nie zbliża ludzi jak wspólny posiłek. Podczas wieczerzy witano gości, zawierano pakty, sojusze i małżeństwa. Nie sposób przecenić wartości takich spotkań. Dziś jest podobnie.

Duży stół to okazja do rozmowy. W wielu biurach osoby pracujące obok siebie nie znają się. Spotkanie przy kolacji może radykalnie zmienić tę sytuację. Wspólna kolacja może być świetnym sposobem na odkrycie drugiej osoby. Wieczór integracyjny nie jest nic nieznaczącym zwrotem.

Dobre jedzenie

Aby wieczór był udany, należy spełnić kilka warunków. Pierwszym z nich jest jedzenie. Gdy jedzenie jest... rozczarowujące, trudno liczyć na udaną kolację. Nie sprzyja to integracji i każdy myśli o tym, jak szybko wrócić do domu. Ważne, aby wybrać lokal, który oferuje spójne menu.

Co sprawdzi się najlepiej w przypadku dużej grupy? Klasyczną metodą jest przygotowanie kompletnego posiłku dla każdego z osobna. Coraz powszechniejsze staje się dzielenie gotowych posiłków z innymi przy stole. Takie "deski" mogą zawierać różnorodne dania na ciepło i zimno. Świetnym pomysłem są również bufety z małymi przekąskami. Wszystko musi dobrze wyglądać i smakować.

Ważne jest, aby pamiętać o jeszcze jednej rzeczy przy zamawianiu posiłków dla swojej grupy. Wiele osób unika pewnych produktów spożywczych w swojej diecie, takich jak mięso, gluten i produkty mleczne. Ważne jest, aby sprawdzić z wyprzedzeniem, czy dania są odpowiednie dla wszystkich.

Dobry alkohol

Napoje są tak samo ważne jak jedzenie. Ludzie stają się coraz bardziej świadomi znaczenia dobrego alkoholu, a także wysokiej jakości jedzenia. Najtańsze piwo nie będzie pasowało do wyszukanego posiłku. Warto więc zwrócić uwagę na dobry alkohol. Popularność produktów rzemieślniczych jest duża. Browary, destylarnie rzemieślnicze i cydrownie zyskują na popularności.

Nawet wypad na piwo lepiej dziś zorganizować w pubie, gdzie opcji jest wiele. Takich miejsc jest znacznie więcej i często oferują one coś więcej niż tylko piwo.

Gdzie najlepiej zamieszkać?

Idealna lokalizacja na imprezę firmową powinna być łatwo dostępna dla wszystkich uczestników. Po wydarzeniu powinna istnieć możliwość bezpiecznego powrotu do domu. Miejsce, niezależnie od tego, czy jest to restauracja czy pub, powinno również tworzyć przyjazne środowisko. Wszystkie te elementy, takie jak obsługa klienta, wystrój wnętrz i sympatyczna obsługa, tworzą środowisko, w którym przyjemnie jest przebywać.

Znamy potrzeby biznesu i specyfikę spotkań integracyjnych. 

Zobacz również