Piwne ciekawostki

Czy można przytyć pijąc piwo?

Lub: tak stary, jak dbanie o sylwetkę. Lub: jak stare jest dbanie o swój wygląd. Bądźmy szczerzy: nikt nie chce mieć piwnego brzucha. Ale piwo jest czymś, co wiele osób lubi pić. Jak bardzo jest to prawdziwe? A co z piwem?

Tak,

Piwo może powodować tycie, tak jak każde inne jedzenie. Piwo jest pożywieniem i ma kalorie. Zawiera również alkohol, który jest źródłem "pustych kalorii". To nie koniec: Piwo ma bardzo wysoki poziom glikemiczny i zawiera dużo cukrów. Powoduje to wyższy wyrzut insuliny. Również piwo bezalkoholowe. Po wypiciu piwa stajemy się głodni i łakniemy tłustych i kalorycznych potraw. ....

To sprawia, że kalorie z piwa bardzo łatwo odkładają się w postaci tłuszczu. Beer Revolution szczegółowo opisuje ten proces.

Możesz również przeczytać o znaczeniu powiadamiania innych

Nie każdy, kto pije piwo, ma problem ze swoją wagą. Po biegu piwo jest często podawane sportowcom na mecie. Jest ono uważane za idealny izotonik. Maratończyków niełatwo oskarżyć o otyłość. Wiele osób, nawet szczupłych, lubi od czasu do czasu napić się piwa. Dzięki temu nie muszą jeść. Działa to automatycznie: kto pije, tyje.

Dlaczego? Ilość wypitego piwa decyduje o tym, czy zamieni się ono w tłuszcz. Ilość kalorii i ich jakość są najważniejszymi czynnikami. (Kalorie z czekolady różnią się od kalorii z marchewki.) Kiedy spożywamy zbyt dużo kalorii, są to głównie węglowodany, takie jak słodycze, białe pieczywo itp. Spożycie kalorii i styl życia to dwie różne rzeczy. Ludzie, którzy są aktywni fizycznie i dużo się ruszają, mają mniejszy żołądek. Niewielka ilość alkoholu nie spowoduje przybierania na wadze, jeśli stosujesz zdrową dietę i dużo ćwiczysz.

To zależy

Jak jest naprawdę? Czy piwo powoduje tycie?

Prawdziwa odpowiedź: To zależy od nas. Brzuch piwny to stan, który dotyka tych, którzy piją nadmierne ilości piwa i jedzą dużo "śmieciowego jedzenia".

Osoba, która regularnie ćwiczy, może pozwolić sobie na wypicie jednego piwa dziennie bez uszczerbku na zdrowiu. Wystarczy, że będzie jadła małe porcje dobrego jedzenia w regularnych odstępach czasu. Może się nawet okazać, że niewielka ilość alkoholu ma pozytywne skutki.

Możemy teraz stwierdzić, że rozwiązanie problemu piwnego brzucha jest na wyciągnięcie ręki.

Zobacz również