Blog

Z czym nigdy nie należy łączyć alkoholu?

Dobrze jest dobrze się bawić. Od setek lat alkohol jest częścią naszej kultury. Nauczyliśmy się korzystać z niego w sposób odpowiedzialny. Ważne jest, aby wiedzieć, z czym NIGDY nie należy łączyć alkoholu.

Paracetamol

Jest bardzo wyrozumiały. Wybacza ciężkostrawne, smażone kotlety schabowe, niezdrowy tryb życia.

Może nie poradzić sobie z alkoholem i paracetamolem. Połączenie alkoholu z popularnym lekiem przeciwbólowym, który zazwyczaj jest bezpieczny, może nieodwracalnie uszkodzić wątrobę! To nasz najważniejszy organ. Nigdy nie mieszaj alkoholu z niepozornym środkiem przeciwbólowym lub gorącym lekiem na grypę. Paracetamol nie powinien być przyjmowany "dzień po".

W połączeniu z alkoholem może powodować poważne problemy zdrowotne. Jest to jedna z najbardziej niebezpiecznych kombinacji. Nigdy nie należy łączyć paracetamolu i alkoholu z lekami na przeziębienie lub lekami przeciwbólowymi. Sprawdź etykietę lub opakowanie pod kątem składników.

Leki przeciwbólowe i przeciwzapalne

Ibuprofenu i aspiryny nie należy przyjmować z alkoholem. Alkohol i leki są toksyczne dla wątroby i nerek. Aspiryna, która zawiera kwasy acetylosalicylowe, może również powodować poważne obciążenie żołądka, a w skrajnych przypadkach krwawienie wewnętrzne.

Alkohol i środki przeciwbólowe nie są dobrym połączeniem. Również dzień po imprezie. Najlepiej zjeść lekkie śniadanie i dostarczyć sobie witamin z owoców.

Leki przeciwdepresyjne, leki na potencję

Alkohol i leki zmieniające nastrój lub suplementy na potencję nie są dobrymi partnerami. Leki te mogą mieć znaczący wpływ na ciśnienie krwi. Alkohol może nasilać ich działanie, powodując niebezpieczne stany organizmu. Łączenie tych substancji nie jest zalecane.

Dbaj o siebie

Sprawdź, czy przyjmowane leki nie wchodzą w negatywne interakcje z alkoholem. Informacje na temat interakcji z alkoholem można znaleźć w ulotce. Pamiętaj: zakazy obowiązują również następnego dnia.

Zobacz również